Zasady wynagradzania nauczycieli po 1 września 2018 r.

Sprawdź, jak zmieniły się przepisy z zakresu wynagradzania nauczycieli i nie popełnij błędów wypłacając wynagrodzenia w roku szkolnym 2018/2019.

Zasady wprowadzania zmian w regulaminie oceniania

Modyfikacja regulaminu oceniania nauczycieli powinna nastąpić w tym samym trybie, jak jego wprowadzenie. Poznaj szczegóły, aby nie popełnić błędu.

W 2018/2019 zakończenie roku odbędzie się 21 czerwca

MEN przypomina, że w tym roku szkolnym zakończenie roku wypadnie w piątek, 21 czerwca 2019 roku. Sprawdź, dlaczego nie możesz ustalić dnia wolnego w tym terminie.

Procedura próbnej ewakuacji w szkole

Na przeprowadzenie próbnego treningu ewakuacyjnego jest czas do końca listopada. Warto jednak zrealizować ten obowiązek wcześniej. Dzięki poniższej procedurze zrobisz to sprawnie i bezbłędnie.

Kiedy nauczyciel musi zwrócić nadpłacone wynagrodzenie

Wypłata wynagrodzenia „z góry” nie zwalnia z konieczności świadczenia pracy za cały wynagrodzony okres. Sprawdź, jak obliczyć wynagrodzenie nauczyciela za przepracowaną część miesiąca.

Emeryt zawsze korzysta z ZFŚS w placówce, będącej ostatnim jego miejscem pracy

Nauczyciel zatrudniony w 2 placówkach, w obydwu rozwiązał umowy tego samego dnia w związku z przejściem na emeryturę. Sprawdź, w której placówce może pobierać świadczenia z ZFŚS jako emeryt – były pracownik.

Co można sfinansować ze środków na doskonalenie zawodowe nauczycieli

Sprawdź, na co konkretnie możesz przeznaczyć środki przeznaczone na doskonalenie zawodowe nauczycieli. Czy można finansować zakup czasopism branżowych z tych środków?