WYDANIE ONLINE

Nowe rozporządzenie w sprawie funkcjonowania szkół w okresie trwania epidemii koronawirusa obowiązywać będzie od środy 25 marca. Sprawdź, jak dokumentować pracę szkoły w tym czasie.

czytaj więcej »

MEN wprowadziło nowego przepisy regulujące zasady prowadzenia nauczania na odległość i dające możliwość oceniania i klasyfikowania uczniów. Nowe przepisy będą obowiązywały od 25 marca 2020 r. do 10 kwietnia 2020 r. Poznaj szczegóły.

czytaj więcej »

Sprawdź, jak zadbać o pomieszczenia szkolne w okresie epidemii.

czytaj więcej »

Sprawdź, czy zajęcia w ramach kwalifikacyjnego kursu zawodowego prowadzone przez nauczyciela, który aktualnie przebywa na kwarantannie, muszą zostać odrobione.

czytaj więcej »

Sprawdź, kto podejmuje decyzję o odroczeniu obowiązku szkolnego. Czy jest to dyrektor szkoły z obwodu, w którym uczeń jest zameldowany, czy z tego, w którym zamieszkuje.

czytaj więcej »

Sprawdź, w jaki sposób obliczyć wynagrodzenie nauczyciela zatrudnionego na podstawie umowy zlecenia w okresie zawieszenia zajęć.

czytaj więcej »

Czy w sytuacji, gdy nie można przewidzieć czasu trwania zatrudnienia na zastępstwo, można nauczycielowi wypłacać wynagrodzenie na koniec miesiąca na podstawie wykonanej pracy a nie „z góry”?

czytaj więcej »

wiper-pixel