WYDANIE ONLINE

Sprawdź, jak od 25 maja będzie wyglądać struktura aktów prawnych regulujących ochronę danych oraz jak zmieni się rzecz podstawowa – definicja danych osobowych.

czytaj więcej »

Od kwietnia 2018 roku zmienią się zasady przekazywania danych do SIO. Sprawdź, na co zwrócić uwagę.

czytaj więcej »

Podpisana z końcem stycznia ustawa budżetową przewiduje wzrost kwoty bazowej nauczycieli. Oznacza to większe wynagrodzenia minimalnego w szkołach.

czytaj więcej »

Sprawdź, jak należy postąpić gdy dojdzie do próby samobójczej ucznia. Z kim współpracować, jak skutecznie pomóc uczniowi?

czytaj więcej »

Nauczyciele zatrudnieni w placówkach feryjnych nie mają prawa do urlopu na żądanie. Sprawdź, komu przysługuje taki urlop.

czytaj więcej »

Czytelnik zapytał czy opieka nad chorym dzieckiem przerywa urlopu uzupełniającego nauczyciela. Sprawdź, w jakich sytuacjach urlop nauczyciela zostaje przerwany.

czytaj więcej »

Jeżeli zdecydowałeś się na wprowadzenie eksperymentu w szkole - pamiętaj, że do 31 marca należy złożyć wniosek do kuratora oświaty. Wprowadzenie eksperymentu w szkole wymaga zastosowania procedury opisanej w rozporządzeniu MENiS z 9 kwietnia 2002 r.

czytaj więcej »

3 dni wolne na rekolekcje są niezależne od dni wolnych ustalanych przez dyrektora. Sprawdź, jak zorganizować rekolekcje w 2018 roku.

czytaj więcej »

wiper-pixel