WYDANIE ONLINE

Sprawdź, o czym musisz pamiętać, aby w roku szkolnym 2018/2019 zapewnić bezpieczeństwo wszystkim użytkownikom szkoły.

czytaj więcej »

MEN planuje wprowadzenie mLegitymacji szkolnych. Dokument ten będzie przechowywany na urządzeniu mobilnym przy użyciu dedykowanej aplikacji zapewnianej przez Ministra Cyfryzacji. Sprawdź, jak to ma wyglądać w praktyce.

czytaj więcej »

Kto powinien podpisać umowę z firmą oferującą ubezpieczenia NNW? Jak rozwiązać kwestię danych osobowych, gdy firmę ubezpieczeniową reprezentuje broker? Kto podpisuje umowy powierzenia danych?

czytaj więcej »

Sprawdź, jakie – zgodnie z RODO - dane osoby zastępowanej można wpisać do umowy o pracę na zastępstwo.

czytaj więcej »

Sprawdź, czy dyrektor placówki ma obowiązek podpisać listę płac w czasie swojego urlopu wypoczynkowego. Czy nikt go nie może w tym zakresie zastąpić?

czytaj więcej »

Sprawdź, czy w zespole szkół należy prowadzić odrębne księgi uczniów dla każdego typu szkoły, np. dla Szkoły Podstawowej, dla Branżowej Szkoły I stopnia, dla Zasadniczej Szkoły Zawodowej? Co w sytuacji kiedy do tej pory prowadzona była jedna księga uczniów dla wszystkich typów szkół?

czytaj więcej »

Ewidencja księgowa wydatków dotyczących remontów wakacyjnych w jednostkach oświatowych uzależniona jest od charakteru prowadzonych prac. Sprawdź, na co zwrócić uwagę.

czytaj więcej »

wiper-pixel