WYDANIE ONLINE

Organy wewnętrzne szkoły pracują na podstawie uchwalonych regulaminów. Na podstawie delegacji prawnej zawartej w statucie mogą w szkołach funkcjonować również różnorodne regulaminy np. pracowni szkolnych, organizacji wycieczek, konkursów. Sprawdź, jak krok po kroku wprowadzić procedurę.

czytaj więcej »

Kolejną podwyżkę wynagrodzenia nauczyciele mają otrzymać już we wrześniu 2019 r. a nie w styczniu 2020 r.

czytaj więcej »

Wypełnianie karty wycieczki wciąż budzi wątpliwości. Publikujemy wskazówki na co zwrócić uwagę wypełniając kartę wycieczki.

czytaj więcej »

Urlopu zdrowotnego nie można przesunąć na innym termin. Ponadto od poprzedniej części urlopu zdrowotnego musi upłynąć co najmniej rok, by nauczyciel mógł ponownie skorzystać z tego urlopu. Sprawdź, o czym jeszcze powinieneś wiedzieć.

czytaj więcej »

Nauczyciel rozwiązał umowę o pracę w związku z przejściem na emeryturę. Następnie podjął zatrudnienie na zastępstwo w innej szkole. Kto wypłaca świadczenia z ZFŚS?

czytaj więcej »

Ministerstwo Spraw Zagranicznych podkreśla, że podczas zagranicznych podróży należy zachować szczególne środki ostrożności. Sprawdź, jakie.

czytaj więcej »

W klauzuli informacyjnej należy powołać się na instrukcję kancelaryjną i jednolity rzeczowy wykaz akt obowiązujący w danej szkole. Jak przechowywać dane uczniów?

czytaj więcej »

wiper-pixel