WYDANIE ONLINE

Na zamknięcie ksiąg rachunkowych w związku z końcem roku obrotowego i budżetowego składa się szereg czynności, które przeprowadzane są zarówno przed końcem roku, jak również po jego zakończeniu. Publikujemy wykaz prac, które powinny być wykonane w IV kwartale 2019 roku.

czytaj więcej »

Okres okołoświąteczny i karnawałowy obfitują w zabawy taneczne i inne tego typu imprezy okolicznościowe. Organizując takie wydarzenia należy mieć na uwadze nie tylko dobra zabawę uczestników ale przede wszystkim ich bezpieczeństwo.

czytaj więcej »

Nowelizacja Prawa oświatowego ma określić jednolite kryteria ustalania kosztów przejazdu niepełnosprawnego dziecka i jego opiekuna do szkoły lub przedszkola. Poznaj szczegóły.

czytaj więcej »

Nauczyciel, który został przeniesiony do innej placówki ma zaległy urlop wypoczynkowy. Zwrócił się do dyrektora szkoły, z której został przeniesiony o wypłatę ekwiwalentu za ten urlop. Kto powinien go wypłacić – poprzedni czy obecny pracodawca? 

czytaj więcej »

Czy nauczycielka, która w maju 2020 r urodzi dziecko będzie mogła, będąc na urlopie macierzyńskim, złożyć sprawozdanie z odbytego stażu do dyrektora szkoły? Czy dyrektor może takie sprawozdanie przyjąć i czy potem nauczycielka może złożyć do organu prowadzącego wniosek o postępowanie egzaminacyjne? Jeśli nie, to o ile wydłuży się staż i kiedy nauczycielka może najwcześniej złożyć sprawozdanie do dyrektora szkoły?

czytaj więcej »

wiper-pixel